Şişli Echomar Görüntüleme ve Polikliniği, 19 Mayıs Cad. No:4 Nova Baran Plaza, Şişli / İstanbul

HSG Fiyatları

HSG çekimi rahim içerisindeki anomalilerin teşhisi ve tüplerin açıklık / kapalılık durumlarının kontrolü amacı ile uygulanan bir inceleme yöntemidir. Günümüzde tekrarlayan düşüklerde ve kısırlık nedeninin araştırılmasında uygulanan bu işlem öncesinde hastanın ayrıntılı bir jinekolojik muayeneden geçmesi gerekmektedir. Aynı zamanda uzmanlar prensip olarak herhangi bir gebelik durumunda HSG çekiminin bebeğe zarar verebileceği düşüncesi ile adet kanamasının bitiminden birkaç gün sonra bu işlemi uygulamayı doğru bulmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi, tıp alanında bilimsel araştırmaların çok daha kapsamlı bir şekilde yapılması ve bunların sonucunda tanı ve tedavi yöntemlerinin çok daha nitelikli ve konforlu olmasının bir sonucu olarak HSG çekimi günümüzde ağrısız bir şekilde uygulanabilmektedir.

Vajinismus ya da benzeri problemleri olan hastalarda anestezi uygulaması eşliğinde çekilen bu testin ücretleri oldukça makul düzeydedir. HSG fiyatları ve uygulama süreci hakkında ayrıntılı bilgi almak amacı ile 0 212 233 11 11 numaralı telefonu arayabilirsiniz.