Şişli Echomar Görüntüleme ve Polikliniği, 19 Mayıs Cad. No:4 Nova Baran Plaza, Şişli / İstanbul

Rahim Filmi Nerede Çekilir?

Rahim filmi uygulamasına başvuracak olan hastaların merak ettiği konu rahim filminin nerede çekileceğidir. Bu konuya ilişkin dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

Günümüzde birçok tanı ve tedavi yöntemleri teknolojik gelişmeler ışığında oldukça konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemler arasında rahim filmi uygulaması da son yıllarda ağrısız bir şekilde uygulanabilmektedir. Tecrübeli uzmanlar ve güncel teknolojinin imkanları ile donatılmış cihazlar yardımı ile günümüzde rahim filmi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Rahim filmi çekimi öncesinde uygulamayı yapacak olan ekinim tecrübesi, sağlık merkezinin ve kullanılan cihazların hijyen ve sterilizasyon özellikleri ve kullanılan ekipmanların donanımsal ve yazılım özellikleri sorgulanmalıdır. Ayrıca rahim filmi çekimi öncesinde genel değerlendirme ve uygulama planlanmasının da nitelikli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Rahim filmi çekecek olan uzmanın radyoloji alanında uzmanlığının bulunması da işlemin başarılı bir şekilde sonlanmasında etkilidir. Rahim filmi hastanelerin radyoloji alanlarında ya da HGS cihazı bulunan sağlık merkezlerinde çekilebilmektedir.