Bize Ulaşın

HSG-Fiyatları

HSG Fiyatları 2019

HSG fiyatları 2019'da çeşitli faktörlere göre belirlenmektedir. Rahim içi anomalilerin tanısının konulması ve tüplerin açık mı ya da kapalı mı olduğunun bilgisini edinmek için uygulanan HSG işlemi günümüzde güvenilir yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Halk arasında rahim filmi olarak adlandırılan HSG çekimi; kadın doğum uzmanları ve radyoloji uzmanları tarafından çekilmektedir. Merkezimizde C kollu röntgen cihazı sayesinde ağrısız bir şekilde çekilebilem HSG; uzun yıllardır uygulanan bir tanı yöntemidir. Her dönemde farklı yöntemler ile uygulanabilen HSG çekimi günümüzde de farklı sağlık kurumlarında farklı yöntemler ile çekilebilmektedir.

En güncel teknolojiler sayesinde ağrısız ve güvenilir bir şekilde uygulanabilen HSG çekimi; genellikle kısırlık nedenlerinin araştırılmasında ihtiyaç duyulan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde doğumsal rahim anomalileri, rahim içerisinde gelişen kist, myom ve polipler hakkında bilgiler ve aynı zamanda tüplerin durumu hakkında nitelikli bilgiler elde edilmektedir. 

HSG çekiminin gerçekleştirileceği tarih kadının biyolojik döngüsü içerisinde büyük önem taşımaktadır. Uygulama için en uygun zaman dilimi adet bitiminden sonraki 4. ya da 5. günlerdir. Ve bu süreçte cinsel ilişkiye girilmemelidir. Herhangi bir gebelik oluşumuna zarar vermemek adına bu kurala mutlaka uyulması gerekmektedir. HSG çekimi sonrasında ise banyo alma yasağı ya da cinsel ilişki yasağı bulunmamaktadır. Öyle ki HSG çekimi yapıldığı ay hamile kalınabilmektedir.

2019 HSG fiyatları ve uygulama süreci hakkında ayrıntılı bilgi almak amacı ile 0 212 233 11 11 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

HSG Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

HSG çekimi günümüzde farklı sağlık kurumlarında farklı teknolojiler kullanılarak uygulanabilmektedir. Bu durum HSG fiyatlarının standart bir fiyatlandırmasının olmamasını açığa çıkarmıştır. HSG çekimi sırasında anestezi uygulanması, C kollu cihaz kullanılması, ilacın türü gibi birimler HSG fiyatlarını belirlemektedir. Hasta jinekolojik muayeneden korkmuyor ise ve vajinismus problemi yaşamıyorsa anestezi uygulamasına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Güncel teknoloji ile geliştirilmiş cihazlarla çekilen bu uygulamanın ücretleri oldukça makul düzeydedir. HSG fiyatları ile ilgili bilgi almak için; 0 212 233 11 11 numaralı telefonu arayabilirsiniz.